hizli-index-alma-yontemleri
Wordpress 749 25

WordPress Hızlı İndex Alma Yöntemi

Merhaba arkadaşlar,

Her sitenn genel problemidir aslında hızlı index almama sorunu. Yazılarımızı siteye eklediğimizde indexlenmesini isteriz veya en azından 10 dakika sonra google indexi almasını isteriz. Çoğu blogta bunu başarıyor fakat onlara özenmeyin eğer bloğunuz yeniyse böyle birşeyi yapmanız en azından 1 ay gibi bir zaman alabilir. Nedeni ise en azından google sitenizi tanır ve ne denli güncel olduğuna karar verir. Fakat bazen bu kadarı bile yeterli kalmıyor işte o zaman imdadımıza ping siteleri yetişiyor. Bu ping siteleri eklediğimiz yazıyı anında google’a ileterek örümceklerin sitemizi taramasını istiyor. Eskiden bu zararlı en iyisi doğal olarak indexlenmesi vs gibi şeyleri çok duyardık. Fakat eskidende şimdide durumun öyle olmadığı aşikar. Bu siteler sayesinde daha hızlı index alabilirsiniz. Hem bu siteler google için sıkıntı olsaydı sanırım wordpress ping diye bir bölüm koymazdı kendi sistemine.

Şimdi gelelim bunu nasıl yapacağınıza ?

Aşağıdaki resime dikkat edin. Sitenizde ayarlar kısmından yazma sekmesine tıklayın. Aşağıda ping sitelerinin bir listesini göreceksiniz. Aşağıda verdiğim listeyi buraya yapıştırıp değişiklikleri kaydet dedikten sonra işleminiz tamamdır. Bu işlemi yaptıktan sonra sitenizin hızlı index alması için günde 1 özgün makale girerek deneme yapın mutlaka sonuca ulaşacaksınız.

hizli-index-alma

Sitenizin hızlı index alması için site içinde gereken herşeyi yaptınız. Artık gerisi google amcaya ve sitenizin backlink altyapısına kalmış. Bu arada google webmastertools kullanarak sitenizin içeriklerinin hemen indexlenmesini sağlayabilirsiniz bir süre. Google gibi getir dedikten sonra dizine gönder butonu içeriklerinizi hemen dizine gönderir. Bunu her gün düzenli olarak içerik girip tekrarladığınızda googlebotlar sitenize düzenli olarak uğrayarak (yukarıda yzdığım ping siteleride google botların gelmesini sağlıyor) sitenizin hızlı idnex almasına olanak sağlıyor.

Ping Listesi

 

Okuduktan sonra bir yorum ile içeriği ödüllendirebilirsiniz. 🙂

Kaydet

Kaydet

“WordPress Hızlı İndex Alma Yöntemi” üzerine 25 yorum

 1. asialı diyor ki:

  Google Search Console da google gibi getirin zararları var mı? Ben arada kullanıyorum ama zararı var mı bilmiyorum.

  1. Dabuluve diyor ki:

   herhangi bir olumsuz yanı yoktur. Zaten bir zararı olsaydı böyle bir imkanı sunmazdı. Indexlettiğiniz sayfa uzantılarının doğruluğuna dikkat etmeniz yeterli. Aynı sayfaya sürekli bot göndermeniz de uygun değil. İyi çalışmalar

 2. denizlili diyor ki:

  çok teşekkürler bunu en kısa sürede deneyeceğim. sitelerimin çoğunda bu problem vardı 🙂

 3. Mehmet diyor ki:

  Dediğiniz bu yöntem kullanılarak ve siteyi güncel tuttuğunuz taktirde konularınız 1-2 dakika içerisinde index alabilir. Daha önce sitelerimde bu standartı yakalamıştım. Yine yakalamak için bu ping servislerini kullanıyorum ayrıca pingler ve pingomaticte kullanılabilir.

 4. ümit diyor ki:

  Bu konuda bende çok fazla araştırma yaptım ve gözlemlediğim sonuçlardan bir tanesi site içeriğini bol bol aktif tutarak ping göndermek birde sosyal medya sitelerinde aktif olmak tabi spam olmayacak şekilde.

 5. salih diyor ki:

  Kendi sitemde de kullanıyorum ancak bununla birlikte bu pingi hızlı değilde sırayla atma özelliği olan bir eklentide vardı

 6. Hakan Kaya diyor ki:

  Hızlı index almak için özellikle wordpress siteler için yukarıda değinilen adreslerin girilerek her yazının yayınlanması ardından pingletilmesi önemli. Aynı zamanda WP to Twitter gibi yayınlanan yazının sosyal medya hesaplarında ve sayfalarında paylaşılması index hızını arttıracaktır. Yeni sitelerde ise google gibi getir yapmak da faydalı olacaktır. Diğer taraftan uzun vadede ise düzenli içerik girilmesi en iyi yöntem olacaktır.

 7. Ahmet Can diyor ki:

  Gerçekten yararlı ve etkili bir anlatım olmuş denedim ve bu saye artık sitem daha hızlı bir şekilde index alabilmekte. Deneyecek olan arkadaşlara tavsiyemdir.

 8. Özgür Şahin diyor ki:

  Aslında daha önce kurulan wordpress versiyonların da bu bölümler otomatik olarak gelirdi. Hatta birçok servisi kendiliğinden eklenmiş gibi bizlere sunuyorlardı ancak son sürümde değiştiğini farkettim. https://codex.wordpress.org/Update_Services adresinde de tavsiye ettikleri ping servisleri mevcut. Sizin verdiğiniz listede bunlar da var. Etkisinin olacağını düşünüyorum. Teşekkürler.

 9. enes diyor ki:

  index alma konusunda zamanında çok sıkıntılar yaşadım. Google gibi getir iyi bir method fakat yeterli hite ulaştığınız zaman google zaten direkt olarak indexlenmenizi sağlıyor. Otoriter site görüyor sizleri.

 10. Yaşar diyor ki:

  Merhaba verdiğiniz bilgileri uyguladım bekliyorum bakalım sitem çok geç index alıyor çok sıkıntı yaşadım bu konuda umarım düzelir bilgi ve paylaşım için teşekkürler

 11. enes diyor ki:

  Bunların birçoğunu denedim, özellikle ping servislerini ancak zannedersem içerik sıklığımın az olmasından dolayı index yavaş alıyorum bunun için daima günlük içerik girmek ve ileride hızlı indexlenmesini beklemek gerekir sanırım?

 12. Barış Can diyor ki:

  Google gibi getir de kullanılabilir sanıyorum, ek bilgi olarak burada dursun o da. Hızlı index almak isteyenler search console’a sitelerini ekledikten sonra, Google Gibi Getir özelliğini direkt olarak kullanabilirler.

 13. Mehmet diyor ki:

  Ping sitelerini wordpress sitemde atlamışım bende. Konu ile alakalı bilgi edindim. Teşekkürler.

 14. Aklımca diyor ki:

  Her şeyin başı her ne kadar kullanıcıya yönelik olmak olsa da bir WordPress’i en iyi hale getirmek için mutlaka yapılması gerekenlerin başında geliyor bu işlem. Yeni blog yazarlarına ufak bir tavsiyem: yeni yazılarınızı mutlaka yazdıktan sonra pingletin.

 15. HYMTR diyor ki:

  WordPress kullandığım sitelerim var, ne kadar sevmesem de basit ve kullanıcı dostu paneliyle iyi bir yapıya sahip. Bu yöntemi kullanacağım, teşekkürler.

 16. RapStyle diyor ki:

  Uzun zamandır, google ping sorunu yaşıyordum wordpress kurulumu yaptıktan sonra bu makalede yazanlar mutlaka yapmanızda fayda var çünkü wordpress ping çok önemli.. Ping sitelerini wp eklediğiniz taktirde google botlar sitenizden çıkmayacaktır..

 17. Aslı diyor ki:

  En güzeli search console denemek direk index alırsınız.

 18. pisixx456 diyor ki:

  bu listede çok ping sitesi var ben hepsini ekledim ama inş zararı olmaz, çünkü bende sadece 8 tane ping sitesi var dı

 19. Daykan diyor ki:

  Search console sürekli kullanımda herhangi bir olumsuzluk çıkarır mı? örneğin botlar siteyi ziyaret etmek için search consoledan komut vermemizi mi bekler?

  1. Umut diyor ki:

   Aksine botlar siteye her geldiğinde yeni içerik görünce daha sık uğraşıp sitenizi daha sık indexlerler.

 20. hakkı diyor ki:

  wordpresste çok etkili bir yöntem sitenin güncel tutulması ve özgün olması çok önemli

 21. Sedat diyor ki:

  Çok detaylı bir anlatım olmuş hızlı index almak için bu anlatımı wordpress sitemde uygulayacagım.

 22. sena diyor ki:

  wordpress hizli indexlenme konusunda çok yardımcı oldunuz hocam allah sizden razı olsun tşk ederim paylaşım için

 23. Ahmet diyor ki:

  Eyvallah Kardeş Teşekkürler bilgi için…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir