Kapat
15-temmuz-demokrasi-bayramı
Güncel 396 0

15 Temmuz Demokrasi Ve Milli Birlik Günü

Uzun zamandır yazmıyordum. İşlerden vakit bulamıyor, bazende yazmak içimden gelmiyordu. Fakat uzun bir zaman sonra yazacağım ilk yazının elim bir süreç ile ilgili olmasıda ayrı bir ironu içermekte. Hepimizin bildiği gibi bu gün 15 Temmuz Demokrasi bayramı olarak adlandırılmakta.Geçen sene 15 Temmuz günü ülkemiz ağır bir sınavdan geçmiş(!) ve bir çok şehit vermiş, ayrıca bir çok hain yakalanıp içeri tıkılmış, kaçanlar kaçmış, yılanın başı yine ortalarda yoktu.Ayrıca Sayın CB. iphone marka telefon aracılığı ile milyonları caddelere sokaklara çağırmış ve tam bir kaos ortamı olması için yardımcı olmuştur.Sanki bu ülkenin kolluk kuvvetleri halkmış gibi böyle bir götünrü empoze edilmiş ve halk o günden sonra dikkat edersiniz ki ne yargıya güvenmiş nede başkasına kendi cezasını çoğunlukla linç kültürü geliştirerek kendisi üretmeye başlamıştır.

Ayrıca o gün gözüme takılan bir diğer olay ise halkın yarısından fazlasının “Demokrasi” den nefret eden kesimi olan sarıklı cübbeli insanlar olduğunu gördüm.Öyle ki bütün söyleşilerinde demokrasiye, cumhuriyete giydiren Ahmet Hoca bile o gün demokrasiyi korumanın çok önemli olduğundan bahsetmiştir.Şimdi durumlar böyle ters ve karışık bir haldeyken düşünüşmesi gereken ilk şey insanları böyle çark ettiren unsurun ne olduğudur.Sonuç olarak hep şu örneği verdiler.Eğer bu olsaydı darbe sonucu Fetö başa geçecek ve ülkemiz şeriata göre yönetilecek.E bu demokrasi nöbetini tutan adamlar şu anda bile şeriat şeriat diye bağıran kişiler.Ya bunlar neden meydanlarda olduğunu bilmiyordu yada meydanlara çıkmalarının demokrasiden başka bir sebebi vardı.

Söz konusu şehitlerimize gelince hepsine Allah’tan rahmet diliyorum.Fakat ilk günlerde Ömer Halis Demir isimli kahramanımızı çok kez duyarken bu sene 15 Temmuz’da adını pek anmaz olduk.Öyle ki yapılan afişlerde bile Türk askeri düşman gibi gösterildi.Gönül isterdi ki bu olayın ilk günlerinde milli bütünlük için kullandığınız şehidimizin adını 1 sene sonra yine yaşatsaydınız ve o afişlerde en önde gerçek Türk askerleri dimdik bulunsaydı.

Bu olayın analizini ve sorgusunu yapmak bana düşmeyeceği gibi aklımda kalan yegane soruları sıraladım. Okuyan herkese teşekkür ediyorum.

15 Temmuz Demokrasi Bayramınız Kutlu Olsun(!)

Umut Duran {Umut}

Özel bir firmada yazılımcı olarak çalışıyorum. C# dilinde web uygulamaları oluşturuyorum. 1991 doğumluyum ve kendimi her gün SEO konusunda geliştiriyorum. Bu blog ile başlangıç seviyesinde ki arkadaşlara yardımcı olmayı hedefliyorum. İyi bloglamalar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir