Kapat
Asp.Net Dersleri 2.022 8

Asp.Net Repeater Sayfalama Nasıl Yapılır ?

Şimdi youtube üzerinde yayınladığım bir videoyu belki ihtiyacınız olur diye yayınlayacağım. Bu şekilde sayfalama ile sonsuz sayfa döngüüs elde edebilirsiniz. Querystring mantığı ile çalışıyor ve çekilen sayfa sayısına göre repeater içinden veriyi çekiyor. Herhangi bir dll kullanmadan yapılan bu sayfalama işlemi çok işinizi görebilir fakat bir başka yazımda da ” << 1 2 3 ….. 10 >> Geri – İleri ” şeklinde sayfalama mantığını anlatacağım. İkisi arasında kullanım farkı oldukça büyük olmasına rağmen kendini geliştirmek isteyenler sayfalamanın mantığını kavrayabilmesi ve en önemlisi öğrenebilmesi için öncelikle buradaki anlattığım mantıkla sayfalamalarını yapmaldırlar.

Şimdi sizi video ile başbaşa bırakıyorum. Sormak istediğiniz sorular var ise yorum kısmında paylaşabilirsiniz. Elimden geldiğince yardımcı olurum.

Umut Duran {Umut}

Özel bir firmada yazılımcı olarak çalışıyorum. C# dilinde web uygulamaları oluşturuyorum. 1991 doğumluyum ve kendimi her gün SEO konusunda geliştiriyorum. Bu blog ile başlangıç seviyesinde ki arkadaşlara yardımcı olmayı hedefliyorum. İyi bloglamalar.

“Asp.Net Repeater Sayfalama Nasıl Yapılır ?” üzerine 8 yorum

 1. Demir dedi ki:

  Anlatım güzel ama sesin biraz çıksın umut 🙂

  1. Umut dedi ki:

   Hastaydım hocam kusura bakamyın 🙂

 2. mehmet dedi ki:

  Ya her şey çok iyi güzelde numaraların geldiği hyperlinki nasıl daha güzel bir hale getirecez. Yardımcı olursanız sevirim

  1. Umut dedi ki:

   hyperlinklere CssClass verebilirsin. Daha sonra bunu css dosyasında düzenleyerek güzel bir görüntüye kavuşturursun 🙂 Ben o şekilde yapıyorum.

 3. MK dedi ki:

  Video nerede?

  1. Umut dedi ki:

   Silindi en kısa sürede yeniden yükleyeceğim.

 4. Ercan dedi ki:

  Hocam merhaba , tam ıstedıgım vıdeo ama ne zaman yuklııyebılırısnız ?

  1. Umut dedi ki:

   Bu hafta sonu yükleyebilirim en hızlı. Fakat googleda “asp.net CollectionPager” olarak aratırsan zaten istediğini bulabilirsin. Beklemek zorunda kalmazsın 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir