İzleyeceklerim 15 0

Yenilmezler 3: Oyun Bitti – Avengers 3: End Game İzleyecekseniz Mutlaka Okuyun!

Uzun zamandır yazmadığım için öncelikle bir tema değişikliğine gittim. Bu tema gayet hoş ve kişisel siteler için oldukça fazla kullanışlı. Reklama boğulmuş blogumu biraz rahatlattım ve ilk yazımı sizler için yazıyorum.

2008 yılında Iron Man filminden bu yana 10. yılını geçen sene kutlamış olan Marvel artık finali yapmaya hazırlanıyor. Filmlerini ilk vizyona girdikleri günden bu yana sürekli takip eden ben ise sizlere bu uzun serüven hakkında bilgi vermek istiyorum. Bu yazı bir nevi eski filmler bile olsa spoiler içerebileceğinden lütfen dikkatli okuyunuz. Yıl 2008 ve Iron Man teröristlerin elinden kurtulabilmek adına ilk kostümünü ilkel şartlarda bir mağarada yapıyor. Gözümüzün nuru Iron Man’imiz yakın zamanda bizlere veda edecek bile olsa bunca yıldır bizlere yaşattığı mutluluk için kendisine teşekkür etmeyi bir borç biliyoruz. End Game filminde bir çok karkterin öleceğini veya bizlere veda edeceğini biliyoruz. Çünkü Marvel evreni artık kozmik varlıklara ev sahipliği yapıyor ve bizim Yenilmezler ekibimiz bunlar ile boy ölçüşmeye yeterli güçte değil. Durum böyle olunca onların yerine daha güçlü kahramanların gelmesi ve kozmosun kapılarının açılması gerekiyor.

Iron Man üçlemesinin ardından Kaptan Amerika, Thor, Yenilmezler ve son yıllarda karşımıza çıkan Karınca Adam, Spider-Man gibi karakterler geldi. Bu karakterlerin ise bir çoğu Yenilmezler 3 filminde toz olup uçtu. Şimdi asıl soruya gelelim. Herkes öldü mü ? Neredeler ve nasıl kurtulacaklar?

Marvel’ın yaptığı açıklamaya göre bir kaç karakter kesinlikle öldü ve önümüzdeki filmde bizimle olmayacaklar. Bu karakterler Vision, Loki ve Gamora olarak kayıtlara geçti. Çünkü bu karakterler toz olarak değil direkt olarak öldüler. Fakat 2020 yılında bir Galaksinin Koruyucuları filmi geleceği biliniyor. Gamora’nın olmadığı bir film nasıl olacak bunuda göreceğiz. Toz olarak giden diğer karakterler ise şu anda gizemini koruyor. Bazılarına göre ruhları ruh taşına hapsolan karakterler oradan kurtulacak. Bazılarına göre ise Ant-Man’in kuantum evrenine geçebilmesi ile geçmişe gidip olayları durdurabilmek mümkün olacak. Fakat kimse gerçeği bilemediği için bunlar sadece birer varsayım olarak kalıyor.

Önümüzdeki filmde göreceğimiz yeni karakter Kaptan Marvel ise yaklaşık 1 ay önce vizyonlarda yerini aldı. Marvel’ın bu huyunu çok seviyorum. Eğer bir karakteri Avengers gibi bir çok heronun olduğu bir filmde oynatmayı düşünüyorsa mutlaka öncesinde o karakteri anlatan solo bir film çekiyorlar. Bu insanları hem karaktere ısıtıyor hemde insanların bildiği bir karakteri kabullenmesi çok zor olmuyor.

İnsanların varsayımlarını bir kenara bırakalım ve Thanos’un ölümünü göz ardı edelim. Çünkü bu güne kadar çizgi romanlar ile pek çakışmayan bir evrenden bahsediyoruz. Belki de hiç aklımızda olmayan biri tarafından öldürülecek Thanos. En son fragman dün yayınlandı. Fragmanda görüyoruz ki Kaptan ve Iron-Man el sıkışıyor ve barışıyorlar. Üstlerinde yeni Avengers kıyafetleri ve yanlarında Kaptan Marvel bulunuyor. Bir önceki fragmanda uzayda kaybolmuş olan Tony’nin nasıl dünyaya geri döndüğü ise tam bir muamma. Lafı fazla uzatmadan sizleri yeni fragman ile başbaşa bırakıyorum. 26 Nisan’da filmi izledikten sonra hakkında düşündüklerimi tekrar burada paylaşacağım. İyi izlemeler!

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Umut Duran {Umut}

Özel bir firmada yazılımcı olarak çalışıyorum. C# dilinde web uygulamaları oluşturuyorum. 1991 doğumluyum ve kendimi her gün SEO konusunda geliştiriyorum. Bu blog ile başlangıç seviyesinde ki arkadaşlara yardımcı olmayı hedefliyorum. İyi bloglamalar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir