Kapat
Güncel 1.537 3

Başkası Adına Utanmak: Kerimcan Durmaz

Sosyal medyanın günümüzde çok aktif kullanıldığı ve her geçen gün internet kullanım yaşının düştüğü araştırmalara göre kanıtlanmış ve hatta gözlerimizle gördüğümüz bir mevzu. Sosyal medyanın iyi yanları olduğu kadar kötü yanlarıda var ve Türkiye’de yaşamak demek kötü yanlarıyla daha çok haşır neşir olmanız anlamına geliyor. Sebebi şu ki, sanmıyorum başka bir ülkede vasıfsız ve gereksiz ne kadar insan varsa fenomen yapıp onlara binlerce TL kazandırsınlar. Bunun en güzel örneğini ülkemizde son senelerde çok ünlü olan ve bu ününü son aylarda instagramın yeni güncellemesi ile birlikte kaybetmeye yüz tutmuş snapchat fenomeni Kerimcan Durmaz‘dır. Tabi snapchat olarak başlayan fenomenlik hayatına twitter, instagram ve facebookta takipçilerini arttırarak popülaritesini yükselterek devam ediyor. Peki kim bu adam ? Açıkcası internette bulduğum ve bu adamın popülaritesini arttırmaya yönelik bazı kaynakları ekran görüntüsü ile birlikte sizinle paylaşmak istiyorum. Bunun sebebi magazin kısmını geçtim sosyal medya kısmında insanları bilinçlendirecek en büyük organlar web siteleridir. Özellikle günlük olarak binlerce kişinin ziyaret ettiği ve hatta ziyaret eden kitlenin çoğunluğunu 13-25 yaş arası kişilerin oluşturduğu web sitelerinden bahsediyorum.

Örneğin onedio

kerimcan-durmaz

Onedio adlı sosyal içerikli web sitesinin şu yazısını okudum ve açıkcası gözlerime inanamadım. Yazı içerisinde ismi belli şahıstan öyle bir bahsetmişler ki sanarsın bu zat Türkiye’de bu güne kadar milli bir başarıya imza atmış, bilimsel veya teknolojik alanda çok büyük değişimler yapmış hadi onuda geçtim sanatsal olarak bakalım, çok büyük bir şarkıcı veya bir dünya starı gibi lanse edilmiş. Şimdi bir düşünelim, siteye girenlerin yaş ortalaması hiç önemli değil. Günde 100 tane bile aklı başında olmayan gelişim döneminde ve kendine bir tarz veya örnek alacak kişi arayışındaki çocuklardan girse bu siteye ve bu yazıyı okusa, böyle vasıfsız insanları kendine örnek alırsa hangi konularda ilerleyebiliriz veya hep diyoruz ya yeni nesil şöyle yeni nesil böyle, biz yeni nesile nasıl rol modelleri veriyoruzda yeni nesilden bir einstein olmasını bir tesla olmasını milli olarak başarıyı geçtim bireysel olarak başarılı insan olmalarını bekliyoruz ?

Benim burada bahsettiğim konuyu çarpıtmamaları için şunuda belirtmek istiyorum. Eşcinsellik bir seçim değil doğuştan gelen bir konudur ve kimsenin bu durumunu eleştirmek bize düşmez ve hatta kimseye düşmez. Fakat şuna da dikkatinizi çekmek istiyorum, bu adamın sosyal medyadaki videolarda ki davranışları ile bu gün eşcinsellere karşı toplum genelinde antipatik bir duygu oluşuyor. Biz ki kurtlar vadisinde baş rol öldüğünde gazetelere ilanlar vermiş bir milletin mensuplarıyız. Bu tarz davranışlar ile sadece o şahıs kendine değil bütün eşcinsellere karşı bir antipati oluşturuyor. Bu gün bunu sokaklara çıktığımızda gördüğümüz homofobik insanlardan anlayabiliriz. Aşağıdaki videoyu izlediğinizde bunun gerçek sebebini göreceksiniz.

Asıl suç kimde ?

Bu başlığı yanlış anlayacak bir çok kitle mevcut fakat ben yinede açıklamak istiyorum. Suç bu tür vasıfsız insanları tepemize çıkartarak olması gerekenden çok para kazanmalarını sağlamak, daha sonra kazandıkları paralar ile gezip tozup video çektiklerinde, o videoları hayranlıkla izlemek. İşte bizim suçumuz bu. Onlara ellerimizle verdiğimiz hayatı kıskanıyoruz. Hakkı olana verdiğiniz değer sizi arşa çıkartabilirken bu tür vasıfsız insanlara kazandırdığınız paralar, verdiğiniz değerler ise hiç bir geri dönüşümü olmadan size büyük miktarda nankörlük olarakda dönebilir yarın veya öbür gün.

Bu yazıyı okuyan insanlara sesleniyorum, amacım sizi eşcinsellere düşman etmek değil. Onları sevin kabullenin en az benim ve sizin kadar normal insanlar onlarda ve hatta bir çoğu sizden benden daha insan. Fakat vasıfsız insanları milletin tepesine çıkartmayın. Sevin fakat o sırf gay esprileri yapıyor diye başarılı olmasın o insan. Sırf eşcinselliğinden prim yaparak gecesi 20 bin TL kazandırtmayın o insana. Hepimizin beyni var ve iyiyi, kötüyü ayırt edebiliyoruz. Sadece iyi-kötü değil birazda vicdanlı olun. Yukarıdaki videoda taksici yerinde siz olsaydınız bir düşünün.

Umarım kişi bazında değilde genel anlamda fikirlerinizi değiştirebilmişimdir, bir nebzede olsa doğruyu yanlışı özellikle genç arkadaşlarıma öğretebilmişimdir.

Yorumlarınızı eksik etmeyin..

 

 

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Umut Duran {Umut}

Özel bir firmada yazılımcı olarak çalışıyorum. C# dilinde web uygulamaları oluşturuyorum. 1991 doğumluyum ve kendimi her gün SEO konusunda geliştiriyorum. Bu blog ile başlangıç seviyesinde ki arkadaşlara yardımcı olmayı hedefliyorum. İyi bloglamalar.

“Başkası Adına Utanmak: Kerimcan Durmaz” üzerine 3 yorum

 1. Mehmet dedi ki:

  Bu tür insanlar nasıl bu kadar popüler oluyor anlamıyorum. Bizim kültürümüzde toplumumuzda bu insanların örnek gösterilmemesi gerekiyor.

  1. admin dedi ki:

   Bizim kültürümüzde öyle fakat artık Türk kültürü, arap kültürü ve avrupai özentilerin bir karışımı haline geldi malesef.

 2. nurfeza dedi ki:

  Allah çoluk çocuğumuzu korusun. Yüzümüzü kızartmasın. Amin..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir