Kapat
İzlediklerim 1.859 2

Bayan Peregrine’in Tuhaf Çocukları Eleştiri

90% Ortalama Puan

Bayan Peregrine'in Tuhaf Çocukları

Film sürükleyici ve etkileyici olmasına rağmen sinemada izlemeye gerek olmayan bir film. İnternetten satın alarak izlemenizi tavsiye ediyorum.

Özgün Konu
%100
Sürükleyicilik
%100
Görsel Sahneler
%70

Filme çıktığı hafta gitme fırsatı buldum. 2016 yılı filmleri arasında ilk 10 a girecek güzellikte bir filmdi. Eksik yanları yok değildi fakat konunun sürükleyiciliği ve değişik bir konusu olması insanı kitap okuyormuşçasına hayallere daldırmaya yetti. Hoşuma giden ve gitmeyen yanlarını silerle paylaşmak istiyorum fakat öncesinde bir oyuncu kadrosu ve konu analizi yapalım.

Oyuncu Kadrosu

Filmin baş rol oyuncusu olan Asa Butterfield ile başlayalım. Bu ismi pek duyulmamış evladımız 2013 yılında Uzay Oyunları filmi ile göz doldurmuştu. Eğer o filmi izlediyseniz konusu bu güne kadar yapılan uzay filmlerinden çok farklı ve bir o kadarda sürükleyici bir filmdi. IMDB de filmin hakkını vermiş ve 7+ filmler arasında yer almıştı. Daha küçük yaşta olmasına rağmen kaliteli yapımlarda oldukça fazla rol alan Asa Butterfield’in de oyunculuk performansı oldukça iyi. Bu yıl vizona girecek olan Arrivals filminde de yer alacak olan oyuncu Bayan Peregrine’in Tuhaf Çocukları filmine de benliğini katmış.

Asa arkadaşımız bu filmde başrolü Eva Green ile paylaşıyor. Daha önce genelde dizi oyunculuğu yapan bu hanım kızımız Bayan Peregrine’i canlandırıyor. Oldukçada başarılı oynadığını söyleyebilirim.

Listemizde filmin kötüsü olan Samuel L Jackson son sırada bulunuyor. Daha önce Yenilmezlerin lideri olarak boy gösteren Samuel abimiz oldukça komik bir kötü role bürünmüş. Her rol gibi bununda hakkını veriyor. Oldukça komik replikleri bulunuyor.

bayan peregrinein tuhaf çocukları

Filmin Konusu

Yazının başında da söylediğim gibi filmin konusu oldukça fantastik ve değişik. Günümüzde birbirinin kopyası filmleri gördükçe bu tarz yapımlar çok hoşuma gidiyorlar. Çok nadir olarak böyle kaliteli konuya sahip filmler görebiliyoruz. Ayrıca filmin yönetmeninin Tim Burton olduğunuda düşününce bu tür eğlenceli bir fantastik filmin böylesine kaliteli olmasıda kaçınılmaz oluyor. Filmin konusuna gelirsek, insanlar dünyada tuhaf ve tuhaf olmayanlar olarak ikiye ayrılıyorlar. Tabi tuhaf olanlar zamanla içlerinde ayrılmışlar ve Samuel gibi olanlar kötüler, Eva gibi olanlar ise iyiler olarak ayrılmışlar. Filmde kötülerin ölümsüzlüğü bulmak için iyi tuhafları katletmesi konu edilmiş. Fakat Eva Green tarzı tuhafların zamanı dondurabilme özelliği sayesinde daha küçük tuhafları o zamana hapsederek koruması çok güzel işlenmiş. Asa arkadaşımız bir 1943 yılına bir 2016 yılına gidip gidip dururken sizlerinde beyninin yanacağından eminim.

Bayan Peregrine’in Tuhaf Çocukları Yorumum

Film hakkında söyleyeceklerimi aslında konu ve oyuncu kadrosunda az çok anlattım. Bunlara ek olarak konu sizi sürüklüyor, aksiyonun ve maceranın ağırlıklı olduğu film sonuç olarak fantastik bir film olduğundan insan daha çok animasyon tarzı görseller görmek istiyor. Bir Marvel filminde ki kadar görsel deneyim yaşayamayacağınız film baştada söylediğim gibi bir kitap okur gibi sizi sürüklüyor. Devamı niteliğinde bir filmin gelmesi son sahnesine bakılırsa anlaşılamaz fakat bu tarz filmlerde devamlılığı her türlü bağlayabileceklerinden dolayı 2. bir filmi gelebilir görüşündeyim. Size film konusunda şunu söylemek istiyorum, izlemek istiyorsanız illa sinemaya gidip izlemenizi gerektiren bir durum yok. İnternetten satın alarak veya internete düştüğünde izleyebilirsiniz.

Filmin Fragmanı

Umut Duran {Umut}

Özel bir firmada yazılımcı olarak çalışıyorum. C# dilinde web uygulamaları oluşturuyorum. 1991 doğumluyum ve kendimi her gün SEO konusunda geliştiriyorum. Bu blog ile başlangıç seviyesinde ki arkadaşlara yardımcı olmayı hedefliyorum. İyi bloglamalar.

“Bayan Peregrine’in Tuhaf Çocukları Eleştiri” üzerine 2 yorum

  1. scuba dedi ki:

    güzel bir tavsiye etkilendim herkezin izlemesini tavsiye ederim bende

  2. fırat dedi ki:

    Fragmanına bakılırsa oldukça etkileyici bir film bizleri bekliyor. Yazınız da ki fikirlerinize de katılıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir