Kapat
tarık akan öldü
Karalama Defteri 2.188 24

Bir Yıldız Daha Kaydı | Tarık Akan’ı Kaybettik

Çocukluğumun o güzel günlerinden geri kalan 3-5 hatıradan biriydi Tarık Akan. Oynadığı filmlerin isimlerini sorsanız bilemem, şu sahne hangi filminden deseniz tahmin edemem fakat kesin görmüşümdür o sahneyi. O kadar çok ayrı filmlerde izledim ki, çocukluğumun banyo günlerinde soba kenarında veya yorganın altında televizyonda güle eğlene izlediğim, zamanın çizgi filmleri ile eşdeğer güzellikle filmlerdi onlar. İzleyip izleyip bıkmadığımız filmlerdi. Belki elli kere izlediğimiz, fakat her izlediğimizde “dur şu sahneyi bir daha izleyeyim” gözüyle baktığımız filmlerdi.

Evet kaybettik, o filmlerde ki bir yıldızı daha Tarık Akan’ı kaybettik. Çocukluğumdan bir anı daha bitti, gitti. İnsana zor geliyor biliyor musunuz ? Sevdiği aktörlerin yaşlandığını görmek, öldüğünü görmek. Çünkü seninde yaşlandığın anlamına geliyor. Artık çocuk değilsin büyüdün. Artık birey oldun. Seninde çocukların olacak, torunların olacak ve öleceksin. İnsana bunları sorgulatıyor bu tarz ölümler. İnsana ölüm gerçeğini hatırlatıyor. İnsanın içindeki mutluluğu söküp yerine pişmanlıkları getiriyor.

tarık akan öldü

Aynı çocukluğumuz gibi, aynı çocukken izlediğimiz çizgi filmleri şimdi hiç biryerde göremememiz gibi, aynı çocukken sevdiğimiz aktörlerin ölmesi gibi bizlerde bir gün öleceğiz. Yaşlanıyoruz gençler bunu kabul edin. Daha 24 yaşındayım, kaç sene önceydi ki izlediğim filmler ? 15 sene mi ? 10 sene mi ? Zaman öyle hızlı geçip gidiyor ki, bir bakmışım 30, bir bakmışım 50 olacağım. Birde bakmışım ki geri dönülmez bir yolda, belkide bir hastalığın pençesinde öleceğimi bile bile o yatakta günlerce iyileşmek için yatacağım. Sonrası ? Sonrası ise arkamdan okunacak bir avuç dua ve 1-2 ay ağlayacak insanlar. Sonrası yok, sonrası bir daha hiç bir zaman olmayacak. Zaman geçtikçe geçmişime bakıp keşke diyeceğim ve keşkelerim ile öleceğim. Çünkü her seçim bana bir keşke bırakacak. Ne olursa olsun doğruyu bile seçsem keşke diyeceğim doğam gereği.

Ve hayat bu şekilde devam ederken 24 yaşında daha hayatı yeni öğrenmeye başlayan biri olarak sizlere tavsiyem, kafanızı hiç birşeye takmayın.

Unutmayın, sizi tanıyan son kişide öldüğünde aslında bu dünyada hiç yaşamamış biri olacaksınız. Milyarlarca yıllık bir serüvenin belkide 50-60 yıllık bir parçasısınızi daha fazlası değil.

Elveda Tarık Akan, elveda gençliğim…

Kaydet

Umut Duran {Umut}

Özel bir firmada yazılımcı olarak çalışıyorum. C# dilinde web uygulamaları oluşturuyorum. 1991 doğumluyum ve kendimi her gün SEO konusunda geliştiriyorum. Bu blog ile başlangıç seviyesinde ki arkadaşlara yardımcı olmayı hedefliyorum. İyi bloglamalar.

“Bir Yıldız Daha Kaydı | Tarık Akan’ı Kaybettik” üzerine 24 yorum

 1. Yasin Ergül dedi ki:

  Hababam sınıfının unutulmaz oyuncularındandı :/

 2. csfrag dedi ki:

  Dün TV den cenaze törenini izlerken aklımdan hep şöyle geçti. Böyle bir sevgi herkese nasip olmaz. Yaptığı eylemler ve attığı her adımla tam bir vatansever yurttaş potresi çizmeyi başaran nadir insanlardandır. Işıklar içinde yatsın…

 3. Nasıl Olunur dedi ki:

  Bir Yeşilçam ustasını daha kaybettik. İyi oyuncular bir bir o güzel atlara binip gittiler.

 4. Bir usta daha gitti malesef ki ecele çare yok Allah rahmet eylesin.

 5. mehmet dedi ki:

  Türk sinema tarihinin bence en yakışıklı aktörüydü hem kişilik olarak hemde oyunculuğu gerçekten taktir edilecek adam gibi adamdı Allah rahmet eylesin

 6. mahmut kartal dedi ki:

  Vay be Yeşilcamın efsane oyuncusuydu gel de şimdi yerini doldur. Allah rahmet eylesin.

 7. Kenan Demir dedi ki:

  Damat Ferit karakterleri ile tam bir jön olarak yeşilçam sinemasına büyük emekler vermiş usta oyuncuyu kaybettik. Allah rahmet eylesin. Güzel insanlar sessiz sedasız gidiyor. Yerleri doldurulamayacak Oyunculardan birisiydi Tarık Akan, özleyeceğiz.

 8. İlker dedi ki:

  Karakteri ile ilgili yorum yapmak istemem ama oyunculuğu tartışılmazdı. Yeşilçamdan bir yıldız daha kaydı.

 9. Çağkan dedi ki:

  Filmleriyle büyüdük adamın Allah rahmet eylesin. Üstelik karakterininde iyi olduğunu düşünmekteyim, eğitime de çok önem veren birisiydi. Özellikle okul yapmış olması, öğrenci ve öğrenmetlerle özel olarak ilgilenmesi muazzam kişiliğinin en büyük yansıtması.

 10. esra dedi ki:

  o kadar çok özleyecek bir sürü insan var..

 11. tandem siklus dedi ki:

  tarık akanı severdim, toprağı bol olsun, hababam sınıfının bir üyesi daha gitti. Geriye de pek insan kalmadı

 12. mustafa dikmen dedi ki:

  Allah rahmet eylesin güzel insan. çok severdim çocukluğum onların güzel filmleriyle geçti.

 13. Unutulmaz ustalardan biri tarık akanı unutursak kalbimiz kurusun hababam sınıfı oldukça iyiydi.

 14. Mehmet dedi ki:

  Türk sinemasının duayyen oyuncularından biri daha aramızdan ayrıldı. Her gecen gün sevdiklarimiz aramızdan ayrılıyor. Ne acı ..

 15. Uğur dedi ki:

  Bir Yeşilçam ustasını daha kaybettik. Çok üzgünüm. Mekanı cennet olsun. Çok emektar bir insandı. Özellikle eğitime yaptığı katkıları azımsanamaz.

 16. Tuncay Özkan dedi ki:

  Türk sinemasını bize sevdiren sayın tarık akan, sayın kemal sunal’ı rahmetle anıyorum. Allah mekanlarını cennet eylesin. Sevilen biri olunca görmesek de birebir insanın içi burkuluyor

 17. mehmet çınar dedi ki:

  Tarifi mümkün olmayan bir acı yaşıyoruz. Ülkemize onun gibi nice aydınların gelebilmesi dileğiyle. Allah rahmet eylesin

 18. boydek dedi ki:

  Gerçek bir yıldız ve snatçı kimlikti. onlardaan kalmadı nerdeyse.

 19. yasir dedi ki:

  Türk sineması acısıyla tatlısıyla tanıdı bu sanatçımızı gerçekten Allah gani gani rahmet eylesin

 20. Salih Sözgelmez dedi ki:

  Tarık Akan çok muhteşem bir insandı , hakikaten bu babayı kaybetmek bizim için derin üzüntü yarattı.

 21. Yiğithan Çelik dedi ki:

  Tarık Akan ne güzel bir insandı gerek filmlerinde ki o duruşu gerek ise özel hayatında ismine en ufak bir lekenin sürülmemiş olması. Hayatta böyle insanların değerini hep kaybettikten sonra anlıyoruz. Mekanı cennet olsun

 22. Vatan dedi ki:

  Hayatını kaybetmesine üzüldüğüm en önemli ünlülerden bir tanesiydi. Kişiliğini asla bozmamış, çok iyi insanlardan bir tanesidir. Kendisini bir kere yakından görme şansını elde etmiştim, üstelik çok mütevazi birisiydi.

 23. Pelin Hg dedi ki:

  acımız büyük her resmini gördüdgümde içim yanıyor tarık akan gibi oyuncular nadir yetişmektedir.

 24. gokhankoclar dedi ki:

  Allah rahmet eylesin, türk sinemasının başı sağolsun.. Yolun cennet olsun damat ferit..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir