Kapat
Karalama Defteri 1.214 2

Çocuklara Tecavüz Yasası, Mars Projesi ve Dünyada ki Güzellikler

Bu gün biraz saçmalamak istiyorum. Bu nedenle konu değişik yerlere gidebilir. Cümleler devrik olabilir fakat hepsini okuduğunuz zaman sizde bana hak vereceksiniz eminim.

Son günlerde Türkiye gündemin de yine değişik saçma sapan bir kanun düzenlemesi vs bir konu var. Nereyi açsam karşıma çıkıyor. Sosyal medya bu konu ile yıkılıyor. Tvler deseniz haberleri izlemek artık demir gibi bir sinir sinir sistemi istiyor. Bu hengamenin arasında bende biraz belgesel izliyim dedim ve Mars belgeselini açtım. Gayet güzel bir şekilde film tadında ve bundan 20-30 yıl sonrasını konu alarak günümüz teknolojisinin ne kadar ileri gideceğini anlatmışlar. Mars gezegeninde ki kolonileşme hakkında fazlası ile bilgi sahibi olabileceğiniz bir belgesel. Adamlar insan ırkınının bir gezegene bağlı kalırsa son bulacağını ve çok gezegenli bir ırk olmamız gerektiğinden filan bahsediyorlar. Neyse izledim bu belgeseli gayet güzeldi ve ufkumu bayağı genişletti.

Daha sonrasında yine sosyal medya üzerinde gördüğüm ingiliz bir çocuğun (yanlış hatırlamıyorsam ingilizdi) babasından 2 bin sterlin alması ve bunu bir sene içerisinde 2 milyon dolara dönüştürmesi hakkında oldukça fazla haber ve görsel vardı. Bunları filan okudum “vay elin oğlanı neler yapıyor” dedikten sonra başka bir konuya geçtim. Ha bu arada yarın sınav var. Sözüm ona KPSS ye girerek sırtımı devlete yaslayıp mutlu ve huzurlu bir hayat geçirmeyi planlıyorum.

KPSS sınavından iyi bir puan alabilmek içinde oldukça yoğun bir şekilde çalışıyorum. Niye hayatımı o boktan sınav belirleyecek çünkü. Çünkü o boktan sınavı kazanırsam özel sektörde değilde devlet dairesinde çalışacağım. Herneyse şimdi bu kadar şeyi söyledim ama neden söyledim ? Hani konuyu biraz karıştıralım ve içinde bulunduğumuz dönemin ne kadar boktan bir dönem olduğunu görelim.

Elin adamları başka bir gezegene gitmek için milyardolarlar harcayıp dururken. Dünyanın değişik ülkelerinde her gün yeni bir teknolojik yenilik ortaya çıkarken benim ülkemde bu gün tecavüz yasasını konuştu. Onuda geçtim başbakan tvlere çıkıp açıklama yaparken tecavüz konusunda “küçüğün razı olması” diye bir cümle kullandı. Gerçekten böyle bir dönemde doğmuş olmak şans mıdır şanssızlık mıdır bilmiyorum. Ancak bu gün o ingilteredeki çocuğun başarısından bahsederken bir düşünmemiz gerekiyor. Benim çocuğum benden 2 bin tl istese verir miydim ? 14 yaşında çocuk ! kim verirdi ki ? kim çocuğuna bu kadar güveniyor veya kim çocuğunu böylesine güzel eğitiyor ?

Genel olarak bahsetmek istediğim bütün konular bunlardı. Aslında içimdekileri buraya dökmüş olsam eminim çok daha fazla rahatlardım. Ama ağıza bile alınmayacak şeyler geliyor içimden. bu kadarı kafi.

Lütfen artık milletçe beynimizi birazda olsa kullanalım demekten başka birşey gelmiyor elimden.

Umut Duran {Umut}

Özel bir firmada yazılımcı olarak çalışıyorum. C# dilinde web uygulamaları oluşturuyorum. 1991 doğumluyum ve kendimi her gün SEO konusunda geliştiriyorum. Bu blog ile başlangıç seviyesinde ki arkadaşlara yardımcı olmayı hedefliyorum. İyi bloglamalar.

“Çocuklara Tecavüz Yasası, Mars Projesi ve Dünyada ki Güzellikler” üzerine 2 yorum

  1. YASİN ŞEN dedi ki:

    Bu ülkede artık yaşamak istemiyorum desem yeridir. Her gün yeni bir çocuk istismarı , yeni bir taciz haberi artık bunaldım. Siz bişeyler istiyorsunuz ama bu çocukların suçu Ne ?

  2. dekoracim dedi ki:

    Harika Bir paylasim olmus ellerinize saglik cok Güzel Butun paylasimlarinizi severek okuyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir