Kapat
İzleyeceklerim 1.169 0

Doktor Strange – Doctor Strange

100% Ortalama Puan

Doctor Strange

Gelecek olan Doctor Strange filminin detaylı incelemesini yapıyorum. Bu filmden beklentim en üst düzeyde olacağı kesin. Sebebi ise Strange'in Marvel evreninin en güçlü karakterleri arasında olmasıdır. Öyle ki rivayetlere göre (çizgi romanlara) Thanos'u bile yenecek kişi Doctor Strange'dir.

Filmden Beklentim
%100

Marvel çok uzun yıllardır çizgi romanlarını sinema filmi olarak perdeye taşıyor fakat bu film diğerlerine göre bir kaç adım daha önde olacak bir film gibi gözüküyor. Tabi ki bu benim fikrim, böyle düşünme sebebim ise bildiğim kadarıyla ve netten araştırdığım kadarıyla Marvel evreninin en güçlü karakterlerinden biri olması. Analize başlamadan önce doktor strange filmi izlemek istiyorsanız sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

 

Örneğin:

Astral seyahat, iyileşme yetisi, enerji yönetimi, telekinesis bu şekilde geliştirdiği yetilerinden yalnızca birkaçı. Bir yandan da ekstra yetenek kazanmasını sağlayan Levitation Pelerini(uçmasını sağlıyor), Agamotto’;nun Gözü(kehanetler yaratıyor) ve Agamotto Küresi(Strange’;in görüşünü açıyor ve nerelerde büyü kullanıldığını tespit etmesini sağlıyor.) gibi eşyalara da sahip.

Okuduğunuz kadarıylada karakterin gücünü tahmin etmeniz çokta zor olmasa gerek. Şimdi birazda filmin oyuncu kadrosu ile ilgilenelim.

Başrolde hepimizin sevdiği, sharlok holmes dizisi ile gönlümüze taht kuran Benedict Cumberbatch bulunuyor. Doctor strange‘i canlandıracak ünlü aktör bu işin hakkını fazlasıyla verecek gibi görünüyor. Ayrıca yine sharlock holmes filminde Robert Downey J. ile birlikte rol alan ve Paris’te Gece Yarısı filmindeki karakteristik başarısı ile göze çarpan Rachel McAdams‘ı görüyoruz. Oyuncu kadrosundaki iki başrolü ile göz doldurduğunu söyleyebiliriz.

Filmin konusu; Gerçek hayatta da doktor olan ünlü cerrah Strange, bir trafik kazası sonucu mesleğini bırakması ve tedavi görmeye başlaması ile birlikte psikolojik olarakta rahatlığını sağlayabilmesi için bir geziye çıkmıştır. Bu gezide Ancient One ile karşılaşacaktır ve bu gizemli dostu ona mistik dünyanın perdelerini aralatacaktır.

Büçtesini internetten herhangi bir kaynaktan öğrenemediğim film ilk çıktığında izlenecekler listemde ilk sırada. Çünkü bu gizemli sihirbaz doktorun hikayesi oldukça ilgimi çekiyor.

Filmin vizyon tarihi: 04 Kasım 2016

Fragman

Umut Duran {Umut}

Özel bir firmada yazılımcı olarak çalışıyorum. C# dilinde web uygulamaları oluşturuyorum. 1991 doğumluyum ve kendimi her gün SEO konusunda geliştiriyorum. Bu blog ile başlangıç seviyesinde ki arkadaşlara yardımcı olmayı hedefliyorum. İyi bloglamalar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir