Kapat
Karalama Defteri 599 0

Duygusallık ve Romantizm

Bu yazımda uzun uzun romantik ve duygusal cümleler kurmayacağım bunun aksine konuya daha halk gözünden bakarak yaklaşmaya çalışacağım. Bunu neden yaptığıma gelince az önce sevgilimle konuşurken ona yeni açtığım blogu gösterdim. Yazmak istediğimi ama cümleleri iyi seçemediğimi oda biliyor ve gördüğü anda söylediği ilk şey “kıskandım” oldu. Nedenini sordum ama cevap vermedi şu halen hala konuşuyoruz ve sıcağı sıcağına yazmak istedim. Tahmin ediyorum ki kıskanma sebebi burada herhangi bir filme, oyuna veya başka bir konuya uzun uzun dakikalarımı ayırıp yazabiliyorum fakat ona duygu yüklü bir mektup, bir mesaj vs yazamadığım için kıskandı.

Benim bu blogu açmaktaki amacım zaten aslında birazda bu. Cümleleri bir araya getirip sevdiğimi, duygularımı açıkça gösterebilmeyi, anlatabilmeyi öğrenmek. Aslında durumu biraz daha açmak gerekirse, insan basit şeyler hakkında çok daha uzun yazılar yazabilir. Bir film hakkında olsun, oyun hakkında olsun, futbol hakkında olsun çok kolay makaleler yazılabilir. Çünkü bunları herkes biliyor. Kulaktan dolmada olsa o konu hakkında bilgin daha önce konuşmuşluğun ve kimse umurunda olmadan saçmalamaya hakkın oluyor fakat aşk sözcükleri öyle kolay yazılabilen şeyler değiller.

Ben sevgilimle 9. senemi dolduruyorum. Tabi ki “9 yıl olmuş artık kolay yazılabilir olsun senin için” diyebilirsiniz. Değil 9 yıl, 99 yıl olsa bile yazacağım şeyleri herhangi biri okumayacak 99 yılda her gün değer verdiğim bir kadın okuyacak onları. O cümleleri seçebilmek için ve o paragrafların olgunlaşabilmesi için kaç sene gerekir ? Bu güne kadar çok kez mektuplaştık. Mektupların çoğunda kendimi az çok ifade edebildiğime inanıyorum ve ben duygusal birisi değilim aslında. Duygusal yönümüde o kadınla gördüm ben ve bu yönüme alışmam çok daha uzun seneler alabilir. Buraya kadar yazdığım kısımlar duygusallık hakkındaydı. Şimdi romantizmden bahsetmek istiyorum.

Romantik olmak, duygusal olmaya göre çok daha basit bir olay bence. Yemek hazırla, çiçek al ve üstüne kısa bir not yaz. Gerekirse yemeğe çıkart. En ummadığı anda küçük sürprizler yap. Bu saydıklarımı romantizm yakalamaya en uygun zamanda yaptığınızda duble romantik olabilirsiniz. Romantik olabilmek içinde o duygusal yönünüzü keşfetmelisiniz. O yönünüze alışmalısınız. Demem o ki ağacın bile kağıt olması için onlarca işlemden geçmesi gerekirken bir anda duygusal olmasını beklemeyin sevdiğinizin.

He bu arada ben onun için yazmaya alışıyorum. Ağaçken kağıt olmaya çalışıyorum.

Umarım kaliteli bir ağacımdır 🙂

Umut Duran {Umut}

Özel bir firmada yazılımcı olarak çalışıyorum. C# dilinde web uygulamaları oluşturuyorum. 1991 doğumluyum ve kendimi her gün SEO konusunda geliştiriyorum. Bu blog ile başlangıç seviyesinde ki arkadaşlara yardımcı olmayı hedefliyorum. İyi bloglamalar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir