Kapat
Güncel 27 0

Eposta Bülteni Oluşturmanın Freelance Çalışanlara 3 Faydası

Gelirlerini arttırmak, müşteri portföyü oluşturmak gibi ciddi prensipleri olan bir freelance çalışansanız kendi e-posta bülteninizi oluşturmanızın tam zamanı. İşte e-posta bülteni oluşturmanızın size sağlayacağı 3 fayda.

Müşterilerinizle Daima Etkileşimde Olursunuz

E-posta bültenleri genellikle hizmetlerin pazarlanması ile ilgilidir. Ancak bu durum e-posta bülteninizi sadece satış teknikleriniz için kullanmanız anlamına gelmemekte. Sadece pazarlama ve satış için kullanmak yerine, müşterilerinizle görüşmeler yapmak ve onlarla daha güçlü, uzun vadeli iş ilişkileri kurmak için kullanabilir işinizde ciddi ilerlemeler kaydedebilirsiniz.

Bülteninizi oluşturduktan sonra müşterilerinizle iletişime geçmenizin birçok yolu vardır bunlardan bazılarını şöyle sıralayabiliriz:

Çekilişler, Özel indirimler, Zaman sınırlı teklifler vb.

Titiz bir bülten çalışması yaparak müşterilerinizin uzun vadede değilde daha kısa vadede geri dönüş yapmalarını sağlamış olursunuz.

Tüm bunlara ek olarak, müşterilerinizle doğrudan görüşme yapmak içinde eposta bültenlerinizden faydalanabilirsiniz. Yapmış olduğunuz iş ile müşterilerinizin talep ettiği hizmetlerin neler olduğunu kıyaslayabilirsiniz. Örnek verelim, çeviri hizmeti sağlıyorsanız, herhangi bir yerelleştirme hizmetine veya çeviri hizmetine ihtiyaçlarının olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

Gücünüzü Ortaya Çıkarır

Müşterilerinizin sağladığınız hizmetlerinizi düzenli olarak kullanmaları sayesinde ve eposta bülteniyle yaptığınız çalışmalar ile diğer çalışma alanlarıyla ilgili yardıma ihtiyaç duyduklarında önce sizi seçecekleri anlamına maalesef gelmemekte. Sadece eposta bülteniyle çözebileceğiniz bir yöntem değildir. Buna ek olarak yapmanız gerekenler: Blog yazıları, broşürler ya da web siteleri oluşturarak çeviri hizmetinizin de kalitesini arttırırsanız, işte şimdi oldu diyebilirisiniz. Bülteniniz sizi yansıtacaktır, ne kadar yetenekli olduğunuzun attığınız her hangi bir mail kanıtı olacaktır. O yüzden sadece mail bültenine bağlı kalmayıp diğer platformlarda da yerinizi edinmelisiniz.

İşinize Olan Bağlılığınızı Belirtir

Kendinize özgü bir bülten hazırlayıp göndermek diğer serbest çalışanların çoğu bunu yapmadığı için sizi müşterilerinizin gözünde işinize bağlı olduğunuz izlenimini oluşturabilir. Bu sayede profesyonel olarak yaptığınız işlerinizi ön plana çıkarabilir sektörde kendinize daha iyi bir yer edinebilirsiniz. Ayrıca unutmamak gerekirki müşterilerinize dosyalayıp saklayabileceği bir hizmet sağlıyorsunuz. Bütün bunlar bir müşterinin serbest çalışana ihtiyacı olduğu anda adınızın rakiplerinizden daha önce aklına gelebileceği anlamına gelmektedir.

Serbest çalışanlar iş hayatının her alanında, faturalandırmadan pazarlamaya kadar herşeyle sorumlu olurlar. Siz kendi bülteninizi oluşturarak en azından pazarlama yöntemlerinizle rakiplerinizle rekabet edebilecek düzeyde olursunuz. Müşteri sayınızı arttırmak ve buna eş değer olarak gelirlerinizi arttırmak için kendi bülteninizi oluşturmaya şimdiden başlamalsınız.

Umut Duran {Umut}

Özel bir firmada yazılımcı olarak çalışıyorum. C# dilinde web uygulamaları oluşturuyorum. 1991 doğumluyum ve kendimi her gün SEO konusunda geliştiriyorum. Bu blog ile başlangıç seviyesinde ki arkadaşlara yardımcı olmayı hedefliyorum. İyi bloglamalar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir