Kapat
Karalama Defteri 8.711 0

Her Konuda Şampiyonuz !

Ben bir Türk’üm, Türk doğdum ve Türk örf ve geleneklerine göre yaşadım. Öyle büyütüldüm ve bu durumdan gayet memnunum. Çokta mutluyum Türk olduğum için. Cümle biraz garip oldu kabul ediyorum. Öyle çok Türk kelimesi kullandım ki… Fakat bunu birazdan anlatacağım daha doğrusu eleştireceğim konuları yanlış anlamayın diye söylüyorum. Ondan sonra sen nasıl Türksün, Türkleri eleştirip duruyorsun diyenler muhakkak olacaktır. Fakat zaten öz eleştiri yapmayı beceremeyen bir toplum olduğumuzdan dolayı bu halde değil miyiz ?

Herneyse gelelim konumuza. Başlıklar sizi rahatsız edebilir fakat gözünüze sokmak için açık sözlü olarak atacağım bu başlıkları.

Çocuk İstismarı

çocuk istismarı

üç aylık bebeğinden tutun, 10 yaşındaki kızına kadar ülkemizde malesef çocuk istismarı oluyor. Her internet haberlerinde okuduğumuz kadarıyla, haberlerin bazıları gerçeği yansıtmasa bile sadece gerçeği yansıtan kısmı bile içler acısı durumda. Aklı ile penisi yer değiştirmiş insan bile diyemeyeceğimiz yaratıkların sayesinde artık sokakta şirin bir çocuk gördüğümde sevmeye utanır oldum. Düşünsenize çok tatlı bir kız çocuğunu sevemiyorsunuz, sebebi ise yakınları size sanki bir sapıkmışsınız gibi davranıyor. Artık bu hale geldik.

Bunun asıl sebebi eğitimsizlik olduğunu düşünüyorum. Eğitimsiz insanlar zaten düşünecek birşeyleri yok. Akılları sürekli cinselliğe çalışan sapıklara senelerdir ülkemizde müsamma gösteriyoruz. Gerekli yasal işlemler ve yaptırımlar olmadığı sürece de uzun yıllar boyunca bu konuda çok canlar yanacakır.

Kadına Şiddet

kadına şiddet

Ülkemizde son yılların en popüler olayıdır bu. Özellikle din adamlarının verdiği saçma sapan fetvaları göz önünde bulundurursak olası şeylerdir aslında. Sen gencine yeterli eğitimi vermek yerine beyninin içini uçuruyla doldurursan, hem uçkuruna düşkün olur. Hemde ne kadına değer verir neden kızına. Sokakta kızınıda döver, karısınıda döver. Hele biz uzaktan izleyip ses etmezsen yarın bu insanlar bizim karımıza, kızımıza el kaldıracak yüzüde bulurlar.

Milyonlarca dolar yatırım alan Dinayet’te Allah rızası için bir kere mantıklı fetva verse herşey düzelir. Mesela götümüzü tuvalet kağıdıyla silmek haramdır veya helaldir diyeceğine, kızını ve karını dövme. allah bunu yapanları sonsuza kadar cehennemde yakacaktır. Onlar bizim ülkemizin geleceğidir demiş olsa, sizcede herşey daha iyi olmaz mıydı ?

Eğitimsiz ve kendi başına düşünmeyi beceremeyen insanları diyanetin yönettiğini varsayarsak ki bu olası bir durum. O kişi “Hımmm.. diyanet böyle dediğine göre karımı baş tacı yapmalıyım” diyebilir. Fakat ülkemizde hiç bir organın işini iyi yapmadığı gibi diyanetide bu konuda suçlamıyoruz. Tabi ki herkes gibi onlarda kendi cukkasını düşünecekler.

Hele yargı ? Geçenlerde bir haber okumuştum. Karısına şiddet uygulayan adama uzaklaştırma vermişler. Karısına yakşamayacakmış. Fakat sürekli karısını “sen benimsin yada toprağın” diyerek tehdit ediyormuş. Kadın bu tehditleri polise bildirmiş fakat mahkeme kararı var sonuçta. Yaklaşmadan birşey yapamazlar değil mi ? Kadın ne zaman ölür. Adamda girer 2-3 sene yatar çıkar. Malesef yargımızda bu kadar önemsiyor kadının canını. Eee ne demişler. Hoca osurursa cemaat sıçarmış. Devlet bu işe böyle bakıyorsa, sokaktaki cahil kesiminde kasına iyi gözle bakmasını bekleyemezsin.

Hak ve Özgürlükler (ne özgürlüğü ?)

basın özgürlüğü

Bu başlık altında özellikle haberleşme ve düşünce özgürlüğünden bahsetmek istiyorum. Dünya üzerinde başka bir özgür ülkede, bir olay sırasında yayına sınır getirseler veya interneti yavalşatsalar, şöyle söyliyim orayı yıkarlar. Fakat bizde olunca çok normal bir durum haline geliyor. Öyle alıştırdılar ki bizi, internet yavaşladığında, sosyal medyalara giremediğimiz zaman bir patlamamı oldu diye şüphelenmeye başlıyoruz. Cezaevleri hiç bir suçu olmayan gazeteciler ile doldu btaştı bir dönem. Eskisi gibi olmasada yine aynı durumdayız aslında ve bu durum insanlarımızı rahatsız etmediği sürece hep böyle kalacağız.

Bu ülkenin bir vatandaşı olarak, ülkemi çok seviyorum. Fakat bu gün başkasına yapılan zulüm, başkasına yapılan haksızlık, başkasına yapılan yolsuzluk gün gelir bana, aileme, çocuklarıma yapılır.

Bu yazıyı sadece içimi dökmek için yazdım. Malum artık sağda solda konuşamıyoruz en ufak birşeyde içeri atar oldular insanları. Birde Kim Yong-un yönetim biçimini eleştiriyoruz. Onlardan çokta farklı değiliz.

Son olarak yazımı Haykinin Şampiyon şarkısı ile bitirmek istiyorum. Lütfen sözlerini iyi dinleyin.

Herkese özgürce bloglamalar.

 

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Umut Duran {Umut}

Özel bir firmada yazılımcı olarak çalışıyorum. C# dilinde web uygulamaları oluşturuyorum. 1991 doğumluyum ve kendimi her gün SEO konusunda geliştiriyorum. Bu blog ile başlangıç seviyesinde ki arkadaşlara yardımcı olmayı hedefliyorum. İyi bloglamalar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir