Kapat
iyi parti
Güncel 297 0

“İyi Parti” Kuruldu! – Meral Akşener’in Partisi

Uzun zamandır yazmadığımı ve hatta siteye bile girmediğimi fark ettim.Gerek insan hayatında ki değişimler gerekse artık uğraşacak yeni şeyler bulması tabi ki eski alışkanlıklarını değiştiriyor.Fakat bu demek değildir ki uzun zamandır terk ettiğim web siteme bir daha hiç yazı eklemeyeceğim.İşte burdayım ve aslında bilgimin az bulunduğu “Siyaset” adı altında bir konu ile ilgili bir kaç şey karalamak istiyorum.Hatta bu son zamanlarda MHP’den ayrılıp yeni bir parti kurulmasına ön ayak olan Meral Akşener ile ve daha bu gün ismini açıkladığı “İyi Parti” ile alakalı bir yazı olacak.

Biliyorsunuz ki Albay Ali Türkşen geçen gün twitterdan bir paylaşım yaparak partinin kurulduğunu bize bildirmişti.Logosu bile belli olan partinin adını o zamanlar daha hiç bilmiyorduk.

“İyi Parti”

Paylaşımdan da anladığımız gibi İyi Parti’nin 8 ışıklı bir güneşten oluşan logosu bulunuyor.MHP’den ayrılan bir çok millet vekilinin ve bir çok eski bakanın yer aldığı partinin ideolojisi tabi ki şu sıralar MHP’nin unuttuğu Türkçülük ve Atatürk inkılapları olacağından eminim.Sonuç olarak MHP’den ayrılma sebepleri de Bahçeli’nin son zamanlarda izlediği AKP yanlısı politika ve özünü unutmuş bir MHP tablosu çizilmesi olmuştu.Bu durumda yeni kurulan partinin aslına döneceği ve eski MHP olabileceğini düşünüyorum.

Parti İdeolojisi

Aslında logoyu ilk gördüğümde 6 ışıklı bir güneş sanmıştım. Bu da Atatürk ilke ve inkılapları olabileceğini varsayımına gitmiştim fakat şu anda ki logoda neden 8 ışık var belirtilmediği için bu konuda bil bilgim yok.Parti “Türkiye iyi olacak.” cümlesi gibi kendi adı ile bağdaşan tarzda bazı sloganlar bulursa belki daha akılda kalıcı ve insanları partiyi değerlendirmeye itecek hareketler sergileyebilir.Ülkemiz de siyasi görüş dendiği zaman sağ görüşü temsil eden partilerin şu dönemde daha çok prim yaptığını görebiliyoruz.Bu da yeni kurulan partilerin ideolojileri bu olmasa da yine de oy toplayabilmek için bir kısmın aklını çelmesi gerektiği aşikar.

Genel başkan Meral Akşener’in olacağı parti de işler çok yoğun olacaktır. GİK ve MDK üyeleri açıklanması ve yeni Tüzük’ün belirlenmesi biraz zaman alacaktır.

İyi Parti” vatanımıza milletimize hayırlı olsun.Umuyoruz ki siyasi gücün tek ele geçtiği şu günler de demokratik açıdan daha huzurlu ve mantıklı günlere geçeriz.Bu günlere geçmemizde yeni kurulan partilerin de büyük payı olacaktır.Ben yeni solukların sıradanlaşmış bir düzende, toplumsal bağlamda daha faydalı olacağını düşünüyorum.Sizler de yorum da düşüncelerinizi belirtirseniz sevinirim.

Umut Duran {Umut}

Özel bir firmada yazılımcı olarak çalışıyorum. C# dilinde web uygulamaları oluşturuyorum. 1991 doğumluyum ve kendimi her gün SEO konusunda geliştiriyorum. Bu blog ile başlangıç seviyesinde ki arkadaşlara yardımcı olmayı hedefliyorum. İyi bloglamalar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir