Kapat
İzleyeceklerim 1.751 7

Karayip Korsanları 5: Salazar’ın İntikamı

Bir Jhonny Depp klasiği çok yakında yeniden vizyonlarda olacak. Serinin ilk 4 filmini izleyen bilir. Fantastik film anlayışını dibine kadar yaşadığınız ve hatta iliklerinizde hissettiğiniz çok ayrı bir evrenin kapılarını açan bir seri. Şimdi 5. filmi ile 26 MAyıs 2017 tarihinde vizyona girmeye hazırlanıyor. 1 hafta öncesine kadar bu film hakkında hiç birşey bilmiyordum fakat bir anda teaser yayınladılar ve herşey değişti. Oldukça kaliteli ve her zamankinden daha aksiyonlu olacağını düşünüyorum filmin. Çünkü Salazar geri dönüyor. Bu arada filmin özgün ismi “Ölü Adamlar Masal Anlatamaz” fakat biz Türkler olarak kendimize özgü bir isim üretmişiz. Filmin genel konusu kaptan Salazar’ın intikamı olduğu için daha anlaşılır ve net olmuş. Bu arada Karayip Korsanları 5: Salazar’ın İntikamı filmini çıktığında buradan izleyebilirsiniz.

Oyuncu Kadrosu

Oyuncu kadrosunda Johnny Depp ,  Javier Bardem ,  Brenton Thwaites ,  Kaya Scodelario ,  Orlando Bloom yer alıyor. Orlando Bloom nedenini bilmediğim bir durumdan dolayı listeye geç girdi. Baş rolde Jhonny Depp ile birlikte olmazsa olmaz. Diğer 4 filmde de gerçekten güzel bir uyum içinde oynamışlardı. Filmde Javier Bardem filmin kötü ismi kaptan Salazar’ı canlandırıyor. Yüzü oldukça tanıtık gelmesine rağmen çok film izleyen birisi olarak oyunculuğunu beğenirim. Fakat ismini bilmem. Tıpkı türk filmlerinde ki hep izlediğimiz ama ismini bilmediğimiz aktörler gibi birşey bu adam benim için.

Teaser’den bir görüntü

karayip korsanları 5

Filmin Konusu

Her filmde başına bela alan Jack Sparrow bu seferde şeytan üçgeninden kurtulan hayalet gemisi ve hayalet tayfası ile birlikte bütün korsanları öldürmeye ant içmiş kaptan Salazar’dan kurtulmaya çalışacak. Fakat bu o kadar kolay olmayacak. Çünkü Sparrow’un kurtulması için denizlerin mutlak hakimiyetini sahibine kazandıran Poseion Asası’nı bulması gerekmektedir. Bu macera dolu yolculukta ona astronom Carina Smyth (Kaya Scodelario) ve dik kafalı denizci Henry (Brenton Thwaites) eşlik edecektir.

Seriyi merak edenler için;
Karayip Korsanları: Siyah İnci’nin Laneti (2003)
Karayip Korsanları 2: Ölü Adamın Sandığı (2006)
Karayip Korsanları 3: Dünyanın Sonu (2007)
Karayip Korsanları 4: Gizemli Denizlerde (2011)
Karayip Korsanları 5: Ölü Adamlar Masal Anlatamaz (Salazar’ın İntikamı) (2017)

Fragman

Umut Duran {Umut}

Özel bir firmada yazılımcı olarak çalışıyorum. C# dilinde web uygulamaları oluşturuyorum. 1991 doğumluyum ve kendimi her gün SEO konusunda geliştiriyorum. Bu blog ile başlangıç seviyesinde ki arkadaşlara yardımcı olmayı hedefliyorum. İyi bloglamalar.

“Karayip Korsanları 5: Salazar’ın İntikamı” üzerine 7 yorum

 1. Pmyo dedi ki:

  Çok iyi merakla bekliyorum bilgiler için teşekkürler.

 2. Tubidy dedi ki:

  Karayip Korsanları filmini sinemada izleyen birisi olarak serinin en iyi filminin bu olduğunu düşünmekteyim.

 3. fırat dedi ki:

  Merakla beklediğim filmlerden birisidir.Gerek oyunculuk kalitesi,gerek film içinde çalan müzikler kalite burada diyor.

 4. Daykan dedi ki:

  Vizyon tarihinin gelmesini dört gözle beklediğim filmlerden bir tanesi.

 5. Mahmut esat dedi ki:

  Yine efsane bi filmle karşımıza geldi. Diğer seriler gibi yine mükemmeldir diye tahmin ediyorum.

 6. Ahmet S. dedi ki:

  Her film serisinde daha da zorlayıcı bir kötü karakter getirmeyi başarıyorlar. Böyle giderse Jack Sparrow 2-3 film sonrasında poseidon ile kapışmak zorunda. Ayrıca Javier Bardem bu rol için en iyi seçim.

 7. davut şahin dedi ki:

  ilk filmden beri takip ediyorum süper film. Biz niye böyle güzel filmler yapmıyorum diye içinden geçmiyor değil.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir