Kapat
İzleyeceklerim 434 0

Kardeşim Benim 2 İzlemeden Okuyun! – Ne Zaman Vizyonda?

66.7% Ortalama Puan

Filmden Beklentim

Bu filmi daha izlemedim fakat sizlere beklentilerimi açıklayacağım. Çok güzel bir komedi filmi beklemiyorum. Orta derece olacağını rahatça söyleyebilirim.

Senaryo
%50
Oyunculuk
%70
Görsel Kalite
%80

Kardeşim Benim 2 izlemek istiyorsanız ilk önce 2015 yılında çıkan serinin ilk filmini evde oturup izlemenizi öneririm. Her ne kadar yerli yapım filmlerin konuları birbirinden çok farklı olsa ve senaryo bütünlüğü sağlanamasada, ilk filmi izleyerek ikinci filme gitmeniz en azından içinizin rahat olmasını sağlayacaktır. Yönetmen koltuğunda Mert Baykal’ın oturduğu, senaryosunu Zafer Külünk’ün yazdığı filmin başrollerinde ilk filmden de hatırlayacağınız gibi Murat Boz ve Burak Özviçit bulunuyor. Ayrıca bir çok filmde yan rol almış Ferdi Sancar, genelde dizilerde görmeye alışık olduğumuz Leyla Feray ve güzelliği ile göz dolduran aktör Pınar Deniz de bulunuyor.

Kardeşim Benim 2 vizyon tarihi 24 Kasım 2017 olarak belirtilmiş.

Kardeşim Benim 2 Film Konusu

Müzisyen kardeşler Hakan ve Ozan vefat eden arkadaşlarıTato’nun cenazesine katılmak için Ege’nin bir köyüne gelmişlerdir. Hakan, Rize’nin en önemli çay tüccarlarından biri olan Muzaffer’in kızına aşık olmuş ve onunle evlenmeyi kafasına koymuştur. Ancak Muzafferin buna izni olmaması işleri 2 gün sonra olacak düğünlerinde biraz karıştıracaktır. Didem ile evlenmek isteyen Hakan, düğün sırasında işler karışınca sevdiği kızı ve kardeşini yanına alarak yeniden uzun ve macera dolu bir yolculuğa çıkacaktır.

kardeşim benim 2 izle

2015 yılında vizyona giren ilk film, tanınmış yüzler ve konu farklılığı bakımından izleyiciyi sinemaya çekmiş ve bir çok olumlu eleştiri almıştı. Bu başarıdan sonra ikinci filmin gelmesi zaten gerekiyordu. İlk filminde konusunda hatırlarasanız yine uzun bir yolculuk ve iki kardeşin başından geçen macera dolu bir hikaye anlatılıyordu. Macera dediysem de yerli yapımlara özel düşük dozlu macera. Görünene göre yapımcılar bu senaryonun ekmeğini iyi yemiş olacakki ikinci filmde de yine uzun uzadıya bir yolculuğa ve bu yolculukta kardeşlerin başlarınadn geçer komik ve maceralı hikayeleri izleyeceğiz.

Kardeşim Benim 2 Fragman

Fragmanı eleştirmemiz gerekirse, tadında ve diğer komedi filmleri gibi bütün komik sahneleri fragmanda toplayan bir zihniyet ile üretilmediğini söyleyebiliriz. Zaten yapımcılarına baktığımız zaman iki isimde Çalıkuşu, Çakallarla Dans gibi filmlerinde daha önce yapımcılığını yapmış isimler. Yani bu tarz filmler izleyiciye nasıl pazarlanır iyi biliyorlar.Yukarıda sizlere bahsetmedim fakat filmin ana kadrosunda olmasada yan aktörler olarak Ayhan Taş ve Korhan Herduran gibi yerli komedi dizi ve filmlerinin iki sevilen yüzünü görüyoruz. Filmin can alıcı komedi sahnelerinde yine bu ikiliyi yanyana görebileceğimizi umuyorum. Birde filmin oyunculuk tarafı var. Burak Özçivit’in oyunculuğuna laf söylemek bana düşmez herkesin bildiği şahane bir aktör kendisi fakat Murat Boz’a sinema sektöründe pek alışamadım. Oyunculuğu ve yüzü sanki sinema sektörüne ait değişmiş gibi geliyor. Tabi genç kızlarımız kesinlikle benimle aynı fikirde olmayacaklardır. Çünkü ülkemizde yetenekten çok yakışıklılık para ediyor malesef. Yerli sinema sektörünün bu denli düşüşe geçmesinin ana sebeplerinden biri olarakta bunu gösterebiliriz aslında.

Her neyse şimdi konumuz bu değil. Filmden beklentim 6/10 olabilir. Komedi filmlerini sever biri olarak daha ülkede Cem Yılmaz’dan başka komedi filmini hakkını vererek yapan biri göremedim. Buda emin olun beni çok üzüyor.

Umut Duran {Umut}

Özel bir firmada yazılımcı olarak çalışıyorum. C# dilinde web uygulamaları oluşturuyorum. 1991 doğumluyum ve kendimi her gün SEO konusunda geliştiriyorum. Bu blog ile başlangıç seviyesinde ki arkadaşlara yardımcı olmayı hedefliyorum. İyi bloglamalar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir