Kapat
Oyunlar 824 1

Pokemon Go İtemleri Ne İşe Yarar ?

Bakmayın blogumun böyle çok cool bir havası olduğuna. WordPress’in kendi teması zaten. Alacak veya yaptıracak iyi birini bulamadığımdan geçici olarak bu temayı kullanıyorum. Yoksa burada şiirler, denemeler, romanlar vs bahsetmeyeceğim. Ne yalan söyliyim wordpress’in bu teması tamda o yaşam biçimini benimsemiş kişiler için uygunmuş.

Temayı değiştirdiğimde ve siz bu yazıyı okuduğunuzda hang tema diye merak edeceksiniz ve ben söylemeyeceğim çatlayın 🙂

Şimdi gel gelelim konumuza, pokemon go oyununa. Herkes gibi 90 nesli olduğum için bende deli gibi oyunu oynuyorum. Yakın zamanda bu oyunun kaynaklarına rahatça ulaşabileceğiniz bir web sitesi açmayı planlıyorum. O zaman buradan reklamını seve seve yaparım.

Şimdilik arkadaşlara daha doğrusu yeni başlayanlara ön ayak olması açısından bir kaç bilgi paylaşacağım.

Pokemon ne zaman evolve(yükseltme) yapılır ?

Evolve pokemonun bir üst seviye pokemona yükseltilmesidir. En iyi yükseltme şekli 12 den yüksek seviye olduğunuz zamandır. Bunun dışında herhangi bir pokemonu yükseltip şekerlerinizi harcamayın.

Yüksek saldırı puanlı pokemon nasıl yakalanır ?

Yolda giderken karşınıza çıkan bir pokemonun saldırı puanı sizin seviyenizle alakalıdır. 5 seviye bir oyuncu ile 20 seviye bir oyuncunun karşısına aynı anda aynı pokemon çıksa bile 20 seviye oyuncuya daha yüksek saldırı puanı ile gözükebilir.

Candy (Şeker) nasıl kazanırım ?

Oyunu oynayan arkadaşların bildiği üzere oyunda şekerler pokemonlara seviye yükseltmek için gereken en önemli şeylerdir. Şekerler çoğaltmak istiyorsanız aynı türün pokemonunu transfer etmeniz gerekiyor. Her pokemon transferinizde 1 şeker alırsınız. O pokemonu yakaladığınızda 3 şeker alırsınız. Yani totalde her yakaladığınız pokemon o türe 4 şeker kazandırır. Bu sebeple yolda giderken bir pokemon gördüğünüzde “zaten bu bende var almama gerek yok” demeyin. Elinizde olan pokemondan daha yüksek saldırı puanına sahip olabilir. Olmasa bile o pokemon türüne 4 tane şeker kazandırmış olursunuz.

Bunlar dışında oyunda bazı itemler var bu itemlerin ne anlama geldiklerinide bilmeniz gerekiyor.

Pokemon go itemleri ne işe yarar ?

Potion : Pokemonunuzun canı azaldığı zaman bunu kullanarak canını doldurabilirsiniz. Doldurmazsanız pokemonunuz hasarlı olarak kalacaktır.

Ayrıca Super Potion ve Hyper Potion çeşitleride vardır.

HP : Oyuncaki canınız.
Potion – 20 HP Yeniler
Super Potion – 50 HP Yeniler
Hyper Potion – 200 HP Yeniler

Revive : Oyundaki pokemonunuz karşılaşma sırasında öldüyse yani canı sıfırlandıysa bunu kullanarak diriltmeniz gerekiyor.

Incense : Etrafınızdaki pokemonları size çeker kolayca yakalamanızı sağlar. Etrafınız pokemon dolar. Fazlada abartmayalım çokta dolmuyor ama baya işe yarıyor.

Poke Ball : Bildiğimiz pokemon yakaladığınız top.

Great Poke Ball : Standart topun aksine ileri seviye oyuncular için idealdir. Pokemon çok güçlüyse ve sürekli poke topundan kaçıyorsa bunu kullanarak yakalayabilirsiniz.

Lure Module : Bu modülü oyunca poke stop dediğimiz uzun anıt çubuklarına benzer üstüne tıkladığınızda çevirip çeşitli malzemeler kazandığınız yapıya bağlıyorsunuz. O andan itibaren poke stop’a doğru bir çok pokemon gelecektir. Sizde onları yakalayacaksınız tabiki.

Razz Berry : Çok güçlü bir pokemonla karşılaştırdığınızda sağdaki çantayı tıklayıp bunu seçmelisiniz. Bunu pokemona yedirdiğinizde yakalamanız daha kolay olacaktır.

Egg Incubator : Oyunda poke stop’ları çevirdiğinizde sizlere bazen poke topu bazen razz berry bazen potion bazende egg verler. Bu yumurtaları çatlatmak için egg incubator denilen bir cihaza koymanız gerekiyor. Yumurtanın çatlaması koyduğunuz yumurtaya göre değişir. Kimi 10 KM yürüdükten sonra çatlıyor kimisi 2 KM bunu seçerken görebilirsiniz.

Oyunda bunlar dışında kafa karıştıran pek birşey yok fakat aklınıza takılan soruları cevaplama kısmında elimden geldiğince yanıtlamaya çalışırım.

Şimdilik hoşçakalın.

Umut Duran {Umut}

Özel bir firmada yazılımcı olarak çalışıyorum. C# dilinde web uygulamaları oluşturuyorum. 1991 doğumluyum ve kendimi her gün SEO konusunda geliştiriyorum. Bu blog ile başlangıç seviyesinde ki arkadaşlara yardımcı olmayı hedefliyorum. İyi bloglamalar.

“Pokemon Go İtemleri Ne İşe Yarar ?” üzerine 1 yorum

  1. Arkın Ertürk dedi ki:

    90 nesli olup da bu oyuna bu kadar bağlı olmayan yoktur herhalde. yakın arkadaşlarımla birlikte her gece sokaklardayız. Bunca zamandır bu kadar sosyalleşmemiştik herhalde 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir