Kapat
İzleyeceklerim 77 0

Shazam 6 Güç! – Shazam Güçlerini Hangi 6 Tanrıdan Alıyor?

Merhaba arkadaşlar,

Sizlere DC’nin Deadpool’u olarak nitelendirebileceğimiz bir süperkahraman olan Shazam’dan bahsedeceğiz. Biliyorsunuz 2019 yılında yeni bir Shazam filmi vizyona girecek ve çizgi roman uyarlaması olarak hikayesi çok benzer olacak. Bu nedenle Shazam karakterini hiç bilmeyenler için bir “filme gitmeden önce” yapalım dedik.

Öncelikle Shazam bir büyücüdür. Bu büyücü 3000 yıl yaşamış ve sonunda güçlerini devredebileceği birini seçme arayışına girmiştir. Bunun sonucu olarak daha 13 yaşında bir çocuk olan kimsesiz Billy Batson’u bulmuştur. Onu mağarasına çağırarak güçlerini ona devreder ve kendisi ölür. Bunun sonucunda ise Billy daha 13 yaşında bir süperkahramana dönüşür. Fakat Shazam diye bağırdığı zaman yetişkin biri olur ve güçlerini sadece bu zamanlarda kullanabilir.

Shazam’ın güçleri 6 tanrıdan gelmektedir. Bu tanrıları şöyle sıralayabiliriz.

  • Solomon
  • Herkül
  • Atlas
  • Zeus
  • Aşil
  • Mercury

Sizlerde görüyorsunuz baş harflerini birleştirdiğiniz zaman ortaya Shazam ismi çıkmaktadır. Shazam normalde eğlenceli bir karakterdir. Çocuk olması zaten bu yönünü ortaya koyar. Fakat bel altı ve küfürlü bir komedi anlayışı yoktur. Bu nedenle tam olarak DeadPool gibi bir karakter diyemeyiz.

Şimdi sizlere Shazam hakkında yaptığımız bu videoyu sunuyorum.

Shazam 6 Güç – 6 Tanrı!

Umut Duran {Umut}

Özel bir firmada yazılımcı olarak çalışıyorum. C# dilinde web uygulamaları oluşturuyorum. 1991 doğumluyum ve kendimi her gün SEO konusunda geliştiriyorum. Bu blog ile başlangıç seviyesinde ki arkadaşlara yardımcı olmayı hedefliyorum. İyi bloglamalar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir