Kapat
İzleyeceklerim 1.078 1

Spider Man – Homecoming

İşte uzun zamandır hakkında araştırma yapıp bilgi toplayıp yazı yazmak eleştirisini yapmak istediğim bir film, Spiderman Homecoming. Şimdiye kadar izlediğimiz bir çok spiderman filmi var tabiki bunların ilki 2000li yıllarda çekilmiş ve gerçekten şu anki spiderman imajını hafızalara kazımış 3lü seridir kesinlikle. Dönemin çocukları yani 90’lı çocuklar tarafından iyice benimsenen filmin süksesi ve getiriside çok olmuştur. Şu anki bütün marvel yapımlarının önünü açmıştır diyebilirim ve izlenen, sevilen ve beklenen en iyi yapımlardan birtanesidir. Özellikle Captan America Civil War daha vizyona girmeden fragmanları ve oyuncu kadrosunda spiderman’ın hangi takımda olacağı ne koşullarda ne kadar süreyle oynayacağı vs filmin kendisinden faha çok konuşuldu. Hatta filmin ana karakteri olan Captan America bile bunun gölgesinde kaldı. İşte bu yeni filmin temelleride o Marvel‘in İlk Civil War filminde atıldı.

Filmde spiderman karakterini canlandıran Tom Holland daha 17 yaşında bir lise öğrencisini canlandırıyordu. Bu alışık olmadığımız bir durum çünkü genellikle spiderman filmlerinde Peter 25 yaşının üstünde Mey halada 40lı yaşların üstünde olarak gösterilmişti. Aslında çizgi romana bakarsak spiderman’ın zaten 17 yaşında bir liseli olduğunu göreceğiz yani aslında 2017 yılında vizyona girecek olan film şu çizgi romana en yakın film olarak gösterilebilir.

O unutulmaz Spiderman kıyafetide internette her ne kadar eleştiriye maruz kalsada çizgi romana yakın bir tasarım ile yapılmış. Yani öz be öz gerçek örümcek adamı izleyeceğiz.

spidermanhomecoming spidermancomecoming

Resimlerdede gördüğünüz gibi çizgi romandaki çizimlere en yakın kullanılmış kıyafet budur. Şimdi geçelim filmin oyuncu kadrosuna.

Tom Holland çok genç bir aktör olmasına karşın 2012 yılında oynadığı Kıyamet Günü adlı fim ile isminden bahsettirmeye başlamış ve bunu bu sene vizyonda gördüğümüz Civil War ile pekiştirmişe benziyor. Spiderman kıyaftinin hakkını fazlasıyla vermişti bu filmde umarız yeni filmde de bu şekilde olurda o hasret kaldığımız filmi doyasıya izleyebiliriz.

Aslında bu filmde en çok merak ettiğim Robert Downey Jr. olacak bunun sebebi ise zaten yazımızdada adı geçen Civil war filminde onu kendi kadrosuna dahil eden kişiydi. Şimdi Stark teknolojileri ile donatılmış bir spiderman mi yoksa yine kendi çabasıyla birşeyler elde eden bir spiderman mi karşımızda olacak bunu çok merak ediyorum. Açıkçası bende bir spiderman homecoming izleyicisi olarak Robert Downey Jr. filmdeki rolünü çok merak ediyorum.

Filmin konusu ile alakalı herhangi bir yazıya denk gelemesemde kötü karakteri hakkında yeterince bilgim mevcut. Spiderman Homecoming filminde kötü karakter olarak göreceğimiz oyuncu Michael Keaton kariyeride oldukça başarılı. Tim Burton imzalı Batman filminde oynayan Keaton, arıca kült bir film haline gelmiş Beetlejuice‘de başrolü canlandırmıştı. Böylesine deneyimli bir aktörün hangi kötü rolde oynayacağını bilmemek olmaz tabiki, Keaton Spiderman Homecoming filminde Vulture karakterini canlandıracak.

Vulture Kimdir ?

Vulture ilk olarak 1963 yılında The Amazing Spiderman çizgiroman serisinin ikinci sayısında kendine yer bulan bir kötü karakterdir. Spiderman’in en önemli düşmanlarından birisi konumundadır.

vulture-spider-man-movie

Filmin vizyon tarihi 7 Temmuz 2017 olarak belirlenmiş. Bu muhteşem yapımı artık sadece oturup beklemek düşüyor bizlere.

 

Umut Duran {Umut}

Özel bir firmada yazılımcı olarak çalışıyorum. C# dilinde web uygulamaları oluşturuyorum. 1991 doğumluyum ve kendimi her gün SEO konusunda geliştiriyorum. Bu blog ile başlangıç seviyesinde ki arkadaşlara yardımcı olmayı hedefliyorum. İyi bloglamalar.

“Spider Man – Homecoming” üzerine 1 yorum

  1. ankaralı dedi ki:

    Gerçekten çok başarılı bir yazı olmuş çok teşekkür ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir