Kapat
İzleyeceklerim 832 0

Suicide Squad: Gerçek Kötüler

İzlenecek çok film var ve benim zamanım pek yok fakat “İzleyeceklerim” ve “İzlediklerim” kategorilerine bol bol film önerisi ve eleştirisi yazmak istiyorum. Kendimce birşeyler yazabilirim izlemek isteyenlere bir nebze bilgi bankası olur.

Öncelikle filmin yönetmeni David Ayer , yani oldukça başarılı bir yönetmen. 2001 yılındaki ilk “Hızlı ve Öfkeli” filminin çekimini yapan yönetmenden bahsediyoruz. Ayrıca 2014 yılında “Fury” filmininde yönetmenliğini yapmıştı. Yani geçmişi açısından oldukça tecrübeli bir yönetmenin imzası var filmde. Bunu gönül rahatlığıyla söyleyebiliriz.

Oyuncu kadrosuna ilk baktığımda göze çarpan isim Will Smith oldu. Filmde Deatshot rolunün hakkını verebilecek tecrübeye sahip bir oyuncu. Fragmanlarında da kendini diğer oyunculara göre belli edenlerin arasında kendisi. Bir diğer belli eden karakter ise hepimizin merakla beklediği Harley Quinn. Bu karaktere can veren oyuncu ise Morgot Robbie. Şu an vizyonda olan Tarzan Efsanesi filminde Jane Clayton karakterine can veren isim oldukça başarılı bir aktör. The Wolf Of Wallstreet filminde Leonardo DiCaprio‘nun zengin olduktan sonra aklını çelen aptal sarışını oynamış. Bunların daha ötesinde en merak edilen karakter ise Joker. Biliyorsunuz daha öncesinde Batman: The Dark Night filminde Heath Ladger‘in can verdiği o efsane Joker karakterinin önüne geçebilmesi için gerçekten çok iyi bir oyunculuk örneği sunması gerekiyor Jared Leto‘nun. Daha önce Mr. Nobody filmindeki iyi oyunculuğunu izlediğimiz Jaret Leto bu karakterinde altından kalkabilecek gibi duruyor bana göre.

Filmin konusuna gelirsek bildiğiniz gibi Marvel evreninde Avengers isminde kötüler ile savaşan bir birlik var. DC evreninde ise bunu Suicide Squad yapmakta. Yani bu filme uzun bir serinin ilk filmi diyebiliriz. Bu nedenle filmden beklendim açıkça söylemek gerekirse 10 üzerinden en az 8’lik bir film olduğunu hissetmektir. Eğer bunu izleyiciye hissettiremezse zaten devam filmlerinden çok hasılat elde edebileceğini sanmıyorum. Herneyse filmin konusu demiştik;

Diğer sitelerde okuduğum kadarıyla ARGUS adında bir gizli istihparat timinin olduğu filmde çok güçlü bir yapılanmaya karşı hapishanedeki azılı suçlular ile anlaşma yaparlar. Aslında filmin konusu çok klasik. Anlaşmada kurallara uymayan öldürülür. Görev yerine getirilirse cezalarında indirim yapılacaktır. Böyle klasik bir konusu varken ve bu kadar şaşalı bir reklam kampanyası yapmışlarken mutlaka bu filmin işleyişi bize bir farklılık katmalı diye düşünüyorum.

Bakalım film vizyona girdikten sonrada izlenimlerimi sizinle paylaşacağım. Aşağıda filme ait fragmanı bulabilirsiniz.

Vizyon: 12.08.2016

Fragman:

 

Umut Duran {Umut}

Özel bir firmada yazılımcı olarak çalışıyorum. C# dilinde web uygulamaları oluşturuyorum. 1991 doğumluyum ve kendimi her gün SEO konusunda geliştiriyorum. Bu blog ile başlangıç seviyesinde ki arkadaşlara yardımcı olmayı hedefliyorum. İyi bloglamalar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir