Kapat
İzlediklerim 14 0

Warrior Nun 1. Sezon İnceleme | 2. Sezon Ne Zaman Gelecek ?

Merhaba arkadaşlar,

sitem uzun süredir kapalıydı ve artık geri döndüğüme göre izlediğim dizi ve filmleri sizlerle paylaşma vakti gelmiştir. Şimdi son zamanlarda izlediğim ve ilk sezonunu bir kaç günde bitirdiğim bir diziden bahsedeceğim.

Warrior Nun

Savaşçı rahibe dediğimiz aslında eski bir çizgi romandan uyarlanmış vir tv dizisidir. Ben Barry isimli çizer arkadaşın hayal dünyasından çıkmış bir karakterdir kendileri. Çizgi romanlarını pek bilmiyorum fakat diziyi izlerken bu hayal gücünü bu kadar kısa sürede üretemezler zaten dediğim olmuştu. Çünkü inşa edilmiş bir evren var ve kısa sürede evreni oluştur karakterleri yarat, senaryoyu yaz, diziyi çek filan uzun işti.

Yani diziyi izlerken hiç bilmeseniz bile “lan bi dk bu yoksa” diyorsunuz. Peki gelelim karakterin olayına. Bu savaşçı rahibe dediğimiz abla ne yapar ? Hemen söyleyeyim sırtında bir melek halesi ile dolaşır.

Konusu ve Açıklaması (Spoiler içerir!)

Savaşçı rahibe dediğimiz ablamızın öyküsü bundan yüz yıllar önce bir kadının savaşta öleceği zaman bir meleğin gelip onu kurtarmak için halesini ona vermesi ile başlıyor. Bu hale kişiyi hem süper güçlü hemde ölümsüz yapıyor. Fakat gelen meleğin kılıcı ve kalkanı gerçekten bu rahibemize zarar verdiği için onlarıda saklıyorlar. Yıllar yıllar geçiyor rahibemiz bir okul kuruyor tanrı için savaşan rahibelerin yetiştirildiği. Günümüzde de burası Vatikana bağlı kalıyor.

Aslında dini bir dizi kesinlikle değil, yer yer dini eleştirilerde bulunuyor. Hatta sona doğru lan yine yaptılar yapacaklarını dinleri kötü gösteriyorlar diyorsunuz hoopp konu başka yere geliyor. Sağ gösterirken sol vurmanın tam anlamıyla ne olduğunu size gösteriyorlar. Tabiki ben çizgi romanını okumadıım için gerçekten bilmiyordum dizinin son bölümündeki aldatmacayı. Bakalım siz akıl edebilecek misiniz?

 

Umut Duran {Umut}

Özel bir firmada yazılımcı olarak çalışıyorum. C# dilinde web uygulamaları oluşturuyorum. 1991 doğumluyum ve kendimi her gün SEO konusunda geliştiriyorum. Bu blog ile başlangıç seviyesinde ki arkadaşlara yardımcı olmayı hedefliyorum. İyi bloglamalar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir