Kapat
Teknoloji 1.748 3

WP Fastest Cache Ayarları

WordPress günümüzde emsali olmayan güzellikte bir blog sistemi. Fakat hiç birşey mükemmel olamayacağı gibi wordpress’te mükemmel değil malesef. Bir blog scripti olarak tasarlanmış bu yazılım yüksek hit çekmeye başladığı zaman malesef sunucu kaynaklarını, özellikle CPU kullanımını arttırdığından çoğu kez hosting firmaları tarafından siteniz askıya alınır. İşte bunu önlemek amacıyla bir çok Cache eklentisi türemiştir. Fakat çoğunu denemiş biri olarak bu sefer size söyleyeceğim eklenti hem Türk yapımı hemde kullanabileceğiniz eklentiler arasında en iyisidir.

WP Fastest Cache eklentisini kullanacağız. Bu eklenti içerisinde hem minify ayarlarını hemde cache sistemini barındırmaktadır. Bildiğiniz üzere cache sistemi kullanıcılar siteye girdiğinde sitenin gerçek yüzünü değil bir html kopyasını görmesi mantığıyla çalışmaktadır fakat bu güne kadar üretilen çoğu eklenti arkaplanda veritabanı bağlantısıda oluşturmaktadır. İşte bu eklenti olabilecek en optimiza haline getirmiş bu durumu ve neredeyse hiç veritabanı bağlantısı yapıp sunucunuzu meşgul etmez.

Bu nedenle kullanabileceğiniz en mantıklı eklenti şu anda size anlattığım eklentidir. Eklentiyi şuradan indirip kurabilirsiniz.

Eklentinin ayarlarınıda ekran görüntüsü şeklinde veriyorum.

wp-fastestcache-ayarlari-1

Not: En yukarıdaki Açık seçeneğini seçmeyi unutmayınız.

 

Kaydet

Umut Duran {Umut}

Özel bir firmada yazılımcı olarak çalışıyorum. C# dilinde web uygulamaları oluşturuyorum. 1991 doğumluyum ve kendimi her gün SEO konusunda geliştiriyorum. Bu blog ile başlangıç seviyesinde ki arkadaşlara yardımcı olmayı hedefliyorum. İyi bloglamalar.

“WP Fastest Cache Ayarları” üzerine 3 yorum

 1. can dedi ki:

  iyide cache sistemini açmamışsın resimde ne işe yarar o halde eklenti?

  1. Umut dedi ki:

   Fotoğrafta anlatmak amaçlı çektim fakat haklısınız not geçiyorum.

 2. uzmandan dedi ki:

  Günlerdir sorumun cevabını arıyordum ki sizi buldum çok teşekkür ederim beni büyük bir dertten kurtardınız. WordPress nekadar iyi olsada bazı sorunları bilginiz yok ise aşılmaz olabiliyor ve bu durum ise Hem SEO açıısından hemde kendimize zararları olmaya başlıyor. Fakat bu konu sayesinde sorularımın çözümünü buldum emeğinize sağlık teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir